Субота, 19.09.2020, 22:27
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Сайт школи №2 м.Кузнецовська

Меню сайту
Вхід на сайт
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
Національна гаряча лінія
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Блог

Головна » 2017 » Березень » 6 » Рекомендації від психологічної служби щодо інтернет залежності
14:07
Рекомендації від психологічної служби щодо інтернет залежності

ІНТЕРНЕТ: безпека дітей (рекомендації батькам)

Для вас, шановні батьки

Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро.

Відомо, що діти у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїх товаришів.

Як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif цікавтесь, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль у Windows;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет-мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет-мережу;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif розмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

 

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет - це не тільки осередок небезпеки, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

Батьківський контроль у Windows Vista

 

З появою нової операційної системи Windows Vista, до складу якої увійшли засоби батьківського контролю (Parental Control), з’явилась можливість легко контролювати отримання дітьми інформації і забезпечити їх захист під час роботи на комп’ютері.

 

За допомогою засобів батьківського контролю є можливість встановити:

 1. Обмеження часу, який дитина проводить за комп’ютером;
 2. Обмеження часу, протягом якого діти можуть входити у систему, зокрема, дні тижня і години, коли доступ дозволено (в інший, не зазначений Вами час, діти не зможуть користуватися комп’ютером. Якщо дозволений час закінчиться, а дитина ще працює за комп’ютером, відбудеться автоматичний вихід із системи);
 3. Обмеження доступу дітей до мережі Інтернет за допомогою веб-фільтра батьківського контролю.
  Завдяки спеціальному веб-фільтру Ви одержуєте можливість встановити низку обмежень на доступ дітей до мережі Інтернет, зокрема:
 4. Заборонити доступ до окремих ігор (ви можете блокувати ігри на підставі вікової категорії та оцінки вмісту, а також заборонити доступ до певних ігор);
 5. Обмежити активність в мережі Інтернет (ви можете блокувати доступ до веб-сайтів, обираючи рівень обмеження об’єму інформації; вказати, яку інформацію за тематикою та змістом фільтри пропускатимуть, а яку блокуватимуть; заблокувати або дозволити доступ до окремих веб-сайтів; заборонити або дозволити завантаження файлів);
 6. Заборонити використання окремих програм.

Більш детально з можливостями веб-фільтра батьківського контролю можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Майкрософт (http://www.microsoft.com).

З приводу порушень законодавства України у сфері захисту суспільної моралі звертайтесь до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі:

офіційний сайт www.moral.gov.ua; e-mail: info@moral.gov.ua

 

Безпека в Інтернеті (загальні рекомендації)

 

Практично кожна сучасна людина є активним користувачем Інтернету. Хтось знає, хтось здогадується, а хтось вже стикався з проблемами безпеки власного комп'ютера і особистої інформації. Вся цю загроза виходить з мережі, так що слід дотримуватися кількох правил безпеки.

У повсякденному житті кожна людина, дбаючи про свою безпеку, дотримується безлічі правил: дорогу переходить на зелене світло; уникає темних закутків, повертаючись пізньої пори додому; цікавиться, хто прийшов, коли дзвонять у двері; тримає сумку з гаманцем ближче до себе; з обережністю ставиться до незнайомців... Віртуальний світ у цьому сенсі мало чим відрізняється від реального, тож, потрапляючи до Інтернету, не варто забувати про правила реального життя.

Сучасними дослідженнями виявилено ТРИ найбільш поширені реальні загрози віртуального світу:


http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif сексуальнідомагання;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif кіберагресія;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif доступ до шкідливого і нелегального контенту (популяризація віртуальних наркотиків, суїциду тощо).

 

Правила безпечного "руху" в Інтернеті можна знайти на сайті Онляндія - безпечна веб-країна. Не зайвим буде запам’ятати чи занотувати телефон Національної «гарячої лінії» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей – 0 800 500 33 50 або електронну пошту: info@Lastrada.org.ua, onlandia@live.com .

 

Вам нададуть наступні консультації:

 1. Поради та правила поведінки дітей під час користування Інтернетом.
 2. Поради батькам щодо безпечної роботи дітей в Інтернеті.
 3. Попередження комп’ютерної залежності та можливість отримання психологічної допомоги.
 4. Юридичні консультації щодо злочинів проти дітей в Інтернеті.
 5. Допомога у випадках чи за умови підозр щодо загрози дітям через Інтернет.

 

Посібник з інтернет-безпеки для батьків

 

Батьки мають перебувати у близькому контакті з дітьми під час дослідження ними Інтернет-ресурсів.

 

Бібліотекам, школам, клубам слід навчати дітей безпечному користування Інтернет.

 

Дорослим не слід надавати приватну інформацію про дітей (фотографії, адреси, номер школи і класу) на сімейних або шкільних сайтах.

 

Дітей і підлітків слід навчати нести відповідальність за свою поведінку у мережі.

 

Немає нічого дивного, якщо діти знають про Інтернет більше за батьків. Попросіть їх навчити вас деяких речей у користуванні Інтернет; поговоріть з ними про те, що гарного і що поганого є у мережі.

 

Батькам треба навчитися не проявляти надмірної реакції, якщо вони побачать, що дитина переглядає небажані матеріали або порушує правила. Не сваріть і не наказуйте дитину, якщо вона розповіла Вам про неприємну зустріч в Інтернет. Вашою найкращою стратегією буде попрацювати разом, таким чином ви обидва зможете зрозуміти що трапилося, і як зробити, щоб це більше не повторювалося.

 

Досвід, набутий дітьми в Інтернет, може бути корисний для них у подальшому житті. Уміння зробити гарний вибір в Інтернет може навчити дітей критично ставитися до проблем, з якими їм доведеться зустрітися у подальшому житті.

 

Оскільки діти часто є більш "продвинутими" користувачами, ніж дорослі, для них не є складністю зареєструватися у он-лайнових іграх або у "чатах". Вони не розуміють наслідків відкриття персональної інформації чужинцям. Як правило, дітям не слід надавати персональну інформацію незнайомцям без дозволу батьків. Ця інформація включає ім'я, адресу електронної пошти, поштову адресу, фотографію, номер школи і класу і таке інше. Розкажіть дітям про небезпеки, до яких призводить надання персональної інформації, і роздрукуйте для них головні правила он-лайнової подорожі мережею.

 

Ваша безпека в Інтернеті знаходиться в ваших руках, тому тільки в ваших силах зробити так, щоб ніхто не дізнався ваш пароль і не скористався особистою інформацією в поганих цілях.

 

Переглядів: 341 | Додав: Alias | Теги: ЗОШ №2, Інтернет залежність | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 uvopuor   [Матеріал]
http://mewkid.net/who-is-redistina/ - Cialis Online <a href="http://mewkid.net/who-is-redistina/">Cialis 20 Mg Lowest Price</a> vfd.mwdw.2school.ucoz.ua.crw.th http://mewkid.net/who-is-redistina/

Ім`я *:
Email *:
Код *: