Субота, 19.09.2020, 22:06
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Сайт школи №2 м.Кузнецовська

Меню сайту
Вхід на сайт
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Пошук
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
Національна гаряча лінія
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Блог

Головна » 2019 » Вересень » 21 » Stop Bullying
19:10
Stop Bullying

Булінг в Україні: куди звертатися за допомогою

 

Булінг (з англійської перекладається, як залякування або цькування людини фізичним або психологічним шляхом) – агресивне переслідування одного з членів колективу (особливо поширене в школах та університетах). Цькування організовує один лідер, іноді зі спільниками, а більшість стають свідками.

Жертва виявляється не в змозі захистити себе від нападок, таким чином, цькування відрізняється від конфлікту, де сили сторін приблизно рівні. Що робити, коли однокласники в школі і одногрупники в університеті, зовсім тебе не підтримують і, навіть, іноді стають ворогами, куди звертатися в пошуках захисту від булінгу в Україні?

Види булінгу

Чотири найбільш поширені види булінгу:

  • Вербальний – словесне знущання або залякування за допомогою жорстоких слів, яке включає в себе постійні образи, погрози і неповажні коментарі про будь-кого. Образи можуть стосуватися зовнішнього вигляду, релігії, етнічної приналежності, інвалідності, особливостей стилю одягу та інші;
  • Фізичний – агресивне фізичне залякування полягає у багаторазових повторюваних ударах, стусанах, підніжках, поштовхах і дотиках небажаним і неналежним чином;
  • Соціальний – соціальне залякування або булінг із застосуванням тактики ізоляції, таким чином когось навмисно не допускають до участі в роботі групи, наприклад, до спільної трапези за обіднім столом, гри, занять спортом або громадською діяльністю;
  • Кібербулінг – полягає в звинуваченні когось з використанням образливих слів, брехні і неправдивих чуток за допомогою електронної пошти, текстових повідомлень у соціальних мережах та за допомогою смс. Сексистські, расистські та подібні їм повідомлення створюють ворожу атмосферу, навіть якщо не спрямовані безпосередньо на дитину.

 

 

Факти у цифрах

За даними UNICEF 67% українців стикалися з цим явищем в школі, а жертвою стала кожна 4-та дитина.

Може здатися, що насильство в школі у великих масштабах з’явилося тільки в останні роки. Це не так. Ще в 1910 році у Відні Зигмунд Фрейд, Альфред Адлер і Вільям Стекел провели перший в Австро-Угорщині конгрес на тему «Суїцид, зокрема, суїцид серед учнів середньої школи». Фрейд стверджував, що не можна звинувачувати тільки школу в тому, що в ній стільки насильства. Просто в усі часи саме тут збираються незрілі ще особистості – діти і підлітки.

За даними UNICEF 67% українців стикалися з цим явищем в школі, а жертвою стала кожна 4-та дитина. Але жертв, звичайно, могло бути і більше. На сьогоднішній день одним з найбільш поширених є якраз кібербулінг – приниження за допомогою електронних гаджетів.

Де можуть допомогти в разі булінгу

Поліція (всеукраїнський телефон Національної поліції України – 102)

Поліція – державна система, яка створена для того, щоб захищати громадян країни в ситуаціях, які загрожують безпеці та життєдіяльності, тому обов’язково скористайтеся своїм правом.

У Міністерстві юстиції України пропонують звертатися за юридичною консультацією в єдиний контакт-центр юридичної допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

Якщо дитині необхідна психологічна допомога – слід звернутися у Національну дитячу “гарячу лінію” для дітей і батьків з питань захисту їхніх прав за номером 116 111 (для дзвінків з мобільного).

В Україні законодавство щодо захисту прав дитини досить широке. Це і Конституція України, і Закони «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про попередження насильства в сім’ї», Цивільний та Сімейний кодекси, а також імплементування в наше законодавство міжнародного документу – Конвенції ООН про права дитини. Всі ці нормативні акти містять правила, що закріплюють принципи регулювання відносин між дітьми. Однак, вони залишаються відносно безсилими перед таким явищем, як булінг або цькування. Це комплексна проблема, і навряд чи її можна вирішити винятково у кримінальній площині.

Що ж робити, якщо кривдник – це інша дитина?

Частково це вирішується тим, що за дитину до 14 років всю відповідальність несуть батьки. Це може бути майнова компенсація пошкоджених речей або витрати на лікування.

Кодекс про адміністративні правопорушення та Кримінальний кодекс містять відповідальність за невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування в разі тяжких наслідків. Але тут слід визнати, що практично неможливо залучити батьків за дії «невихованої» дитини за цими статтями.

Кримінальна відповідальність для дитини з 14 років може настати винятково за вбивство, згвалтування, нанесення тяжких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень, крадіжки, навмисного знищення майна…

Батьки мають право захищати законні інтереси своїх дітей.

10 липня 2018 року в парламенті був зареєстрований законопроект №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». Цим законопроектом пропонується надати законодавче визначення поняттю булінг, внести зміни в Закон України «Про освіту». Зокрема, пропонується визначити поняття булінг, як моральне або фізичне насильство, агресію в будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати людину своїм інтересам та інші ознаки свідомого жорстокого поводження.

Пропонується залучати батьків до адміністративної відповідальності за вчинення малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, правопорушень, відповідальність за які накладення штрафу до 850 грн.

Тим часом, якщо дитину ображають в школі, батькам спочатку необхідно провести бесіду з кривдниками і їх батьками, вчителями, класними керівниками та директорами шкіл. Батьки мають право захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді.

Першим кроком у захисті є звернення до адміністрації школи. Там повинен працювати психолог, і допомога у вирішенні подібних конфліктів є його основним завданням. Якщо адміністрація навчального закладу відмовляється проводити бесіди між дітьми і психологом, можна звернутися в районний відділ освіти та до уповноваженого з прав дітей. Також допомогти можуть органи місцевого самоврядування, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, поліції та інших уповноважених органів

Як батькам підготувати дитину перед тим, як вона піде вперше раз в школу? 

Жертвою булінгу може стати кожен, незалежно від фізичних даних і соціального статусу. Але, звичайно, є певні риси і зовнішні ознаки, які провокують інших на прояв агресії. Так, специфічний зовнішній вигляд (нестандартна зовнішність, інша національність); особливості розвитку; підвищена чутливість (плаксивость), невміння відстоювати свої інтереси; характер лідера – через все це дитина може опинитися у зоні ризику.

Якщо дитина потрапляє у новий коллектив, то може відчути що її не приймають у це коло.Діти, які вміють легко встановлювати дружні зв’язки – рідше стають жертвами булінгу.

У суспільстві низький рівень толерантності, однак не слід ховатися у натовпі лише для того щоб не викликати агресію. Діти, які вміють легко встановлювати дружні зв’язки – рідше стають жертвами булінгу. У будь-якому випадку, дитина, так чи інакше пов’язана з цим явищем: жертва або сторонній спостерігач. Першопочатково слід навчити дитину самозахисту та пошук підтримки серед однолітків. Завжди підтримуйте дитину і обговорюйте варіанти, як зарадити у будь-якій складній ситуації.

Поради батькам

Ніколи не можна замовчувати конфлікт! Слід зробити проблему публічною. Це має обговорювати весь шкільний заклад, вчителі, учні. Для того, щоб усі зрозуміли, яка це катастрофа і як може впливати на усіх. Вам слід акцентувати на фактах, чітко окреслити проблему і вимагати негайної реакції, тоді зростають шанси на швидке подолання проблеми. Лише вам вирішувати чи слід дитині продовжувати відвідувати навчальний заклад у цей час. Орієнтуйтеся на реакцію дитини.

http://llt.multycourse.com.ua/public_html/files_uploaded/acoso-escolar_1.jpg

Переглядів: 103 | Додав: Helenka86 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: