Середа, 25.11.2020, 11:20
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Сайт Вараського ліцею №2

Меню сайту
Вхід на сайт
Календар
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Пошук
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
Національна гаряча лінія
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Бібліотека ліцею

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги

 Зібрала книга всіх на свято,

Щоб нам розповісти багато.

Про історію й природу,

Про здоров'я і життя

В подорож далеку

 Поведе нас всіх вона.

 

Свято дитячого читання знову збирає шанувальників книги цього року, як завжди, і в Кузнецовській шкільній бібліотеці з 28 березня по 1 квітня на веселі читання, книжкові відкриття, зустрічі з книжковими героями, з метою заохочення дітей до читання книг, бо нічого не може замінити дитині спілкування зі справжньою книгою.

 Вже стало традицією, кожного року в Україні під час весняних канікул проводити в бібліотеках Всеукраїнський тиждень дитячого  читання. Традиції проведення свята було започатковано ще в далекому 1944 році. А в незалежній Україні - це свято набрало старт з 22 лютого 1993 року .

28 березня. Відкриття тижня. День відкритих дверей. Діти дізнаються про історію започаткування цього свята.

Школярі  ознайомлюються з планом заходів на Тиждень, та книжковою   вернісаж-виставкою « Книга - наш друг і порадник».

 

 

  Книга - твій порадник

  Твій наставник і твій друг,

  Тож скоріше , друже,

  Ти бери її до рук.

 

 

 

 

 

29 березня       Сторінками нових книг. Книжкова виставка   « На хвилинку зупинись - нові книги подивись ». Діти ознайомлюються з новими книжковими надходженнями до бібліотеки, діляться     своїми враженнями   від побаченого.

 

 

  Погортай скоріш сторінки,

  Світ чудесний відкривай.

  Успіх твій в житті залежить

  Лиш від книг, бо в них світ знань.

 

 

 

 

 

30 березня. Вікторина - гра "Відгадай, з якої казки". Відбулася виставка малюнків до улюблених прочитаних казок.

31 березня. Загадки. Ребуси. Кросворди. Діти загадують загадки, розгадують кросворди.

1 квітня. Доброчинна акція "Подаруй бібліотеці книгу". Підведення підсумків Тижня книги.

Ось і закінчилося свято Тижня читання. Та дружба   книжки з дітьми    на цьому не закінчується. Бібліотека звертається до всіх охочих шанувальників  

« Читайте, хай не буде жодного дня, коли б ви не відкрили, не   прочитали  хоч однієї сторінки».

Найактивнішими учасниками Тижня цього річ стали : Стас Машатанов   ( З-В кл.) ;   Таня Бігун ( 2-Б кл.), яка зробили презентацію своїх прочитаних книг «   Читай як я - читай краще мене » 

                                   

Поділилися своїми враженнями , запропонували почитати ці книги своїм друзям.

 

План проведення Тижня дитячого читання

1- день

Відкриття «Тижня книги» . День відкритих дверей. Книжкова вернісаж-виставка « Книга - наш друг і порадник » .

28.03.

2-й день

Книжкова виставка « На хвилину зупинись - нові книги подивись ».

29.03

3-й день

Вікторина-гра « 3 якої казки ». Вернісаж малюнків до прочитаних казок.

30.03

4-й день

Конкурс « Загадки. Ребуси .Кросворди»

31.03.

5-й день

Доброчинна акція « Подаруй бібліотеці книгу ». Підведення підсумків « Тижня книги».

01.04.

 


 

21 березня 2016 року

у шкільній бібліотеці було проведено годину поезії,

присвячену творчості Ліни Костенко

"Поезія - це завжди неповторність..."

Метою заходу було поглибити знання учнів про творчість Ліни Костенко, ознайомити з творами авторки, покладеними на музику, викликати інтерес до творчої спадщини поетеси, осягнути різнобіч її таланту, через художнє слово розкрити багатство душі поетеси; формувати креативну й самоосвітню компетентності; на прикладі життя і творчості Ліни Костенко виховувати в студентів національну гідність і свідомість.

                                Я вибрала Долю собі сама.

І що зі мною не станеться –

У мене жодних претензій нема

До Долі - моєї обраниці.

Ліна Костенко

Кожен із нас щоденно, щохвилинно постає перед проблемою вибору між буденним і духовним, матеріальним і моральним. Шкода тільки що у більшості це відбувається лише на рівні підсвідомості. Я переконана що душа кожної людини рано чи пізно нагадає про себе потребою Краси ' Слова, Добра, Любові.

 

   

 

Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Поезія - це не тільки вірші, як дехто помилково вважає, це спосіб світосприйняття. Коли людина не байдужа, коли вона знімає капелюха, щоб привітатися на чужині зі знайомими квітами, як це зробив Коцюбинський, вона вже - поет. 

Але поезія - це і бунтівне слово Шевченка, і молот Каменяра. Вона - криця, а не лише ніжність, вона - зброя, а не лише звук чарівної арфи. 

Такі особливі слова, що йдуть від серця, присвячують і Вітчизні, й коханим, усьому, що здатне зачепити душу. І не чують їх хіба що ті, у кого, за влучним висловом Ліни Костенко, "душа ще з дерева не злізла". А справжні люди чують поетичну красу навіть крізь сторіччя - така вже особлива ця країна.

Слухаючи її поезію, неможливо приховати захоплення красою і вишуканістю поетичного вислову. Ліну Василівну справедливо називають однією з предтеч поетів-шістдесятників. її новий талант шукав нові теми, проблеми, нові барви, тони й напівтони для своєї творчої палітри.

Л.В.Костенко - поетеса шістдесятниця, страдниця. А ця доба позначена хвилею репресій серед митців і особливо, письменників. Навколо її імені створювався ореол підозри і недовіри. Зловісне табу, накладено на поезію Ліни Костенко, тривало впродовж майже двох десятиліть. У цьому протистоянні талант поетеси мужнів, вибухнувши високим і гарячим словом у книзі «Над берегами вічної ріки". Вічна ріка - все те, що вміщує в собі життя окремої людини, це великий біль і тривога.

 Ліна Костенко усім своїм життям, своєю творчістю стверджує істину. Вчитуючись у збірку«Вибране», збірку «Неповторність» ми відчуваємо, як слово «душа» палає в творах найрізноманітнішого спрямування - філософських, ліричних, драматичних, афористичних тощо. «Душа тисячоліть шукає себе в слові», «душа скарби прадавні стереже», «душа належить людству і епохам», «стоїть душа перед усім святим», «коли душа посоловіє, тоді уже не до краси», «якийсь безсмертний дотик до душі» і багато інших чудових прикладів.

 Це символічно, що у Біблії одне із найчастіших слів - це серце, а слово «душа» поезії Ліни Костенко акцентує увагу на духовних цінностях народу, який на стику тисячоліть має відродити найцінніше - душу людини. Серце поетеси віддане людям... Нам треба не осліпнути серцем, молитись за Українську Берегиню, вірити її Слову, як благовіщенню Ангела:

Я в людей не проситиму сили,

я нічого в житті не просила,

Як не просять гранітні схили,

щоб у спеку дощі їх зросили.

Я в людей попрошу тільки віри в кожне слово,

почуте від мене, в кожний погляд очей моїх сірих,

в кожну ласку рук нестудених.

 


30 вересня 2015 року на базі школи

відбувся бібліотечний подіум серед шкільних бібліотекарів міста

"Ми прагнем словом освятити душу"

 

        Гостинно відкрила двері бібліотеки школи для проведення подіуму бібліотекар Шум'янко Лідія. Вона поділилася досвідом роботи та презентувала нові напрацювання.

 

Цікавим та змістовним був виступ Горегляд Я.І., яка підготувала презентацію, що відтворювала стан шкільної бібліотечної справи у місті. 

У ході роботи подіуму бібліотекарі інших шкіл мали можливість поділитися досвідом та представити свої напрацювання.

   

На завершення роботи подіуму Яна Іванівна привітала бібліотекарів з професійним святом - Всеукраїнським днем бібліотек та побажала усім міцного здоров'я, натхнення, радості, щастя, добра та нових успіхів благородній просвітницькій справі!