Понеділок, 19.04.2021, 21:57
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Сайт Вараського ліцею №2

Меню сайту
Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Пошук
...
Національна дитяча гаряча лінія
...
Національна гаряча лінія
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міжнародні дні Організації Об’єднаних Націй

Організація Об'єднаних Націй* засновує спеціальні дні, тижні, роки і десятиліття, присвячені певній темі або проблематики. Встановлюючи пам'ятні дати, Організація Об'єднаних Націй стимулює інтерес до діяльності та програмами всесвітньої організації в цих областях, а також сприяє активізації діяльності на міжнародному рівні. Більшість спеціальних заходів і пам'ятних дат були ініційовані Генеральною Асамблеєю ООН, і лише деякі - спеціалізованими установами системи ООН.

20 лютого

Всесвітній день соціальної справедливості

26 листопада 2007 року Генеральна Асамблея проголосила 20 лютого Всесвітнім днем ​​соціальної справедливості, який відзначається щорічно починаючи з 2009 року. Проведення Дня має сприяти подальшому нарощуванню зусиль міжнародного співтовариства в області викорінювання убогості, забезпечення повної зайнятості, гідної роботи, рівноправності чоловіків і жінок, соціального добробуту та соціальної справедливості для всіх.

20 березня

Міжнародний день щастя

З 2013 року Організація Об'єднаних Націй відзначає Міжнародний день щастя для того, щоб визнати важливість щастя в житті людей в усьому світі. У 2015 році Організація Об'єднаних Націй прийняла 17 цілей в галузі сталого розвитку, спрямовані на викорінення бідності, скорочення нерівності та захист нашої планети - три ключових умови, необхідних для досягнення благополуччя і щастя.

21 березня

Всесвітній день людей з синдромом Дауна

У грудні 2011 року Генеральна Асамблея оголосила 21 березня Всесвітнім днем ​​людей з синдромом Дауна (A / RES / 66/149). Генеральна Асамблея ухвалила що цей День відзначатиметься 21 березня кожного року починаючи з 2012 року і запропонувала всім державам-членам, відповідним організаціям системи Організації Об'єднаних Націй та інших міжнародних організацій, а також громадянського суспільства, включаючи неурядові організації та приватний сектор, належним чином відзначати Всесвітній день людей з синдромом Дауна, з тим щоб підвищувати рівень інформованості громадськості про синдром Дауна.

24 березня

Міжнародний день права на встановлення істини

щодо грубих порушень прав людини

і гідності жертв

21 грудня 2010 року Генеральна Асамблея проголосила 24 березня Міжнародним днем ​​права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв.

Метою проведення цього Дня є:

визнання важливості заохочення пам'яті жертв грубих і систематичних порушень прав людини і важливості права на встановлення істини і справедливість;

визнання при цьому необхідності віддати данину поваги тим, хто присвятив життя боротьбі за заохочення і захист прав людини або загинув у цій боротьбі;

визнання тих цінностей, які відстоював монсеньйор Оскар Арнульфо Ромеро (Сальвадор), і його відданості служінню людству, в контексті збройних конфліктів, як прихильника гуманізму, відданого ідеї захисту прав людини, захисту людських життів і заохочення людської гідності, його постійні заклики до діалогу і його неприйняття всіх форм насильства з метою усунення збройної конфронтації, які в кінцевому результаті привели до його загибелі 24 березня 1980 року.

2 квітня

Всесвітній день поширення інформації

про проблему аутизму

«У цей Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму ми всі повинні зіграти свою роль у зміні ставлення до аутистів і визнання їх прав як громадян, які, як і всі інші люди, мають право відстоювати ці права і приймати життєво важливі рішення щодо своєї власної волі і відповідно до своїх інтересів».

З послання Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша

7 квітня

Всесвітній день здоров’я

Усесвітній день здоров`я святкується в день створення Усесвітньої організації охорони здоров`я – ВОЗ – в 1948 році.

Щорічне проведення дня здоров`я стало традицією з 1950 року. Він проводиться для того, щоб люди могли зрозуміти, як багато означає здоров`я в їх житті і вирішити, що їм потрібно зробити, щоб здоров`я людей у всьому світі стало краще.

 

15 травня

Міжнародний день сімей

Проголошений резолюцією 47/237 (параграф 15) Генеральної Асамблеї ООН в 1993 році, цей День відображає особливу увагу світової спільноти до проблем сім'ї. Його проведення надає можливість підвищити рівень інформованості в питаннях, що стосуються сімей і поглибити знання соціально-економічних і демографічних процесів, що впливають на стан сімей.

Проголошення Міжнародного дня сімей стимулювало проведення ряду пропагандистських заходів, включаючи національні дні сім'ї. У багатьох країнах проведення таких днів дало можливість визначити різні області, що представляють інтерес для сімей і мають для них певне значення. До їх числа відносяться тематичні практикуми та конференції, радіо і телепрограми, газетні публікації та програми в галузі культури.

31травня

Всесвітній день без тютюну

Щорічно 31 травня ВООЗ і партнери відзначають Всесвітній день без тютюну, привертаючи увагу до ризиків для здоров'я, пов'язаних з вживанням тютюну, і виступаючи за проведення ефективної політики з метою зниження рівнів його споживання.

1 червня

Всесвітній день батьків

Сім'я несе основну відповідальність за виховання та захист дітей, за те, щоб повний і гармонійний розвиток їх особистості обов'язково відбувався в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння.

Батьки у всіх частинах світу, незалежно від їх расової, релігійної, культурної та національної приналежності є основними вихователями та вчителями своїх дітей, готуючи їх до щасливого, повноцінного і продуктивного життя. Батьки є ядром сім'ї і основою нашої громади і суспільства.   

Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй у своїй резолюції 66/292 від 17 вересня 2012 проголосила 1 червня Всесвітнім днем ​​батьків, визнаючи роль батьків у вихованні дітей, і пропонуючи щорічно відзначати його в честь батьків у всьому світі.

4 червня

Міжнародний день безневинних дітей -

жертв агресії

Метою цього Дня є спроба відчути біль і страждання дітей усього світу, які піддаються фізичному насильству, морально-психічної і духовної обробці.

12 червня

Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Міжнародна організація праці (МОП) вперше провела Всесвітній день боротьби з дитячою працею в 2002 році. Його мета - привернути увагу до цієї проблеми і необхідності заходів по її ліквідації. Щороку 12 червня уряди, організації роботодавців і працівників, представники громадянського суспільства, а також мільйони людей по всьому світу об'єднують свої зусилля по боротьбі з дитячою працею.

20 червня

Всесвітній день біженців

Кожну хвилину 24 людини залишають рідні місця через війни, переслідування або страху за своє життя.

Існує кілька категорій примусово переміщених осіб: біженці; особи, які шукають притулку; внутрішньо переміщені особи; особи без громадянства; репатріанти або повертаються особи.

У світі, де насильство змушує щодня сотні сімей зніматися з рідних місць, Управління ООН у справах біженців вважає за доцільне продемонструвати главам держав і урядів необхідність підтримки біженців з боку світової спільноти.

26 червня

Міжнародний день боротьби зі зловживанням

наркотичними засобами та їх незаконним обігом

«З нагоди Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом я закликаю країни і громади продовжувати поліпшувати життя кожної людини, яка стикається з проблемою зловживання наркотиками, шляхом комплексного розгляду проблем громадського порядку та безпеки і приділення підвищеної уваги питань охорони здоров'я, прав людини і стійкого розвитку ». - Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун

30 липня

Міжнародній день дружби

Своєю резолюцією 65/275 Генеральна Асамблея ООН оголосила 30 липня Міжнародним днем дружби, виходячи з того, що дружба між народами, країнами, культурами і окремими особами може надихнути на зусилля із забезпечення миру і дає можливість навести мости між товариствами, які шанують культурне різноманіття.

30 липня

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у ​​всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном.

У 2013 році Генеральна Асамблея провела зустріч на високому рівні для оцінки ходу здійснення Глобального плану дій. Держави-члени також прийняв резолюцію A / RES / 68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем ​​боротьби з торгівлею людьми і заявивши, що в такий день необхідно «підвищувати обізнаність про стан жертв торгівлі людьми і заохочувати і захищати їх права».

12 серпня

Міжнародний день молоді

«Коли ми вкладаємо кошти в розвиток молоді, ми створюємо умови для того, щоб молодь могла сприяти формуванню нових ринків, створення гідних робочих місць, чесної торгівлі, екологічно безпечного житловому будівництву, сталого транспорту та туризму і забезпечення додаткових можливостей, благотворно впливають на планету і людей ». - Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун

5 вересня

Міжнародний день благодійності

Злидні і раніше зберігається у всіх країнах світу, незалежно від рівня їх економічного, соціального і культурного розвитку.

Підтверджуючи, що благодійність може сприяти заохоченню діалогу між людьми, що належать до різних цивілізацій, культур і релігій, а також солідарності та взаєморозуміння, визнаючи зусилля благодійних організацій та окремих осіб, в тому числі діяльність матері Терези, Генеральна Асамблея в своїй резолюції 67/105 ухвалила оголосити 5 вересня Міжнародним днем ​​благодійності.

У цей Міжнародний день благодійної організації Об'єднаних Націй пропонує всім державам-членам, організаціям системи ООН та інших міжнародних і регіональних організацій, а також громадянського суспільства, включаючи неурядові організації та окремих осіб, відзначати Міжнародний день благодійності відповідним чином, сприяючи доброчинності, в тому числі шляхом проведення просвітницьких та пропагандистських заходів.

7 вересня

День знищення військової іграшки

Всесвітня асоціація допомоги сиротам і дітям, позбавленим батьківської опіки, з 1988 року проводить День знищення військової іграшки.

Ця дитяча антимілітаристична акція проходить 7 вересня як акція світу у ряді європейських країн. Цього дня прийнято обмінювати військові іграшки на солодощі і м`які іграшки.

Все частіше телебачення і інші засоби масової інформації зачіпають проблему агресії підростаючого покоління. Агресії по відношенню до своїх друзів-ровесників, до батьків, вчителів, до всього живого. Діти грають, стріляючи по горобцях і воронах зі своєї «суперсучасної» іграшкової зброї. Все частіше у випусках новин повідомляється про страшні подробиці злочинів, які здійснюють підлітки. Багато хто з них виріс в благополучних сім`ях, і в дитинстві в їх розпорядженні були найрізноманітніші іграшки. Раніше, коли на прилавках дитячих магазинів можна було побачити стандартний набір іграшок. Плюшеве ведмежа було для багатьох межею усіх мрій. Зараз очі розбігаються від великої кількості всіляких дитячих товарів на вітринах. І незрідка на найвиднішому місці виставлені автомати дробовики, пістолети, озброєні до зубів монстри-трансформери.

На думку психологів, всі дитячі іграшки поділяються на декілька видів, військова іграшка вважається агресивною – танки, ножі, пістолети, наручники і інша військова атрибутика. Військові іграшки існують вже дуже багато років, але з тих пір ігри дітей сильно змінилися.

 

10 вересня

Всесвітній день запобігання самогубствам

Кожен рік 10 вересня ВООЗ разом з Міжнародною асоціацією щодо запобігання самогубств та іншими партнерами виступають на захист належного лікування і подальшого догляду за людьми, які намагалися накласти на себе руки, а також більш виваженого висвітлення самогубств в ЗМІ.

Проблема самогубства є пріоритетною в Програмі дій ВООЗ щодо заповнення прогалин в галузі охорони психічного здоров'я (mhGAP).

21 вересня

Міжнародний день миру

Міжнародний день миру був заснований Генеральною Асамблей Організації Об'єднаних Націй в 1981 році. Двадцять років по тому, в 2001 році, Генеральна Асамблея одноголосно прийняла рішення щорічно відзначати День миру як день відмови від насильства і день припинення вогню.

Організація Об'єднаних Націй закликає всі країни і народи вітати припинення військових дій на час святкування Міжнародного дня миру та провести святкові заходи з нагоди Міжнародного дня миру в форматі просвіти та інформування громадськості про питання, пов'язані зі світом.

2 жовтня

Міжнародний день ненасильства

Міжнародний день ненасильства відзначається 2 жовтня, в день народження Махатми Ганді - керівника руху за незалежність Індії та засновника філософії та стратегії ненасильства.

Відповідно до резолюції A / RES / 61/271 Генеральної Асамблеї від 15 червня 2007 року, що передбачає його проведення, цей Міжнародний день служить ще одним приводом для того, щоб «пропагувати гасло ненасильства, в тому числі шляхом освітньої і суспільно-роз'яснювальної роботи» . У резолюції підтверджується «універсальна значимість принципу ненасильства», а також бажання «затвердити культуру світу, терпимості, розуміння та ненасильства».

10 жовтня

Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров'я відзначається 10 жовтня кожного року, із загальною метою підвищення обізнаності про проблеми психічного здоров'я у всьому світі і мобілізації зусиль на підтримку психічного здоров'я.

День дає можливість усім зацікавленим сторонам, які працюють над питаннями охорони психічного здоров'я, говорити про свою роботу, що належить зробити для того, щоб охорона психічного здоров'я була реальністю для людей в усьому світі.

16 листопада

Міжнародний день, присвячений терпимості

Організація Об'єднаних Націй прихильна зміцненню терпимості шляхом поглиблення взаєморозуміння між культурами і народами. Ця нагальна потреба лежить в основі Статуту Організації Об'єднаних Націй, а також Загальної декларації прав людини. Вона ще більш актуальна в нинішню епоху посилюється і насильницького екстремізму, поширення радикалізму і розширення конфліктів, однією з характерних рис яких є повна зневага до людського життя.

20 листопада

Всесвітній день дитини

Всесвітній день дитини був проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй в 1954 році. Він відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

20 листопада - важлива віха в становленні прав дитини. У цей день в 1959 році Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а в 1989 році - Конвенцію про права дитини.

З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

У святкуванні Дня в громадах, а також на місцевому і державному рівні можуть взяти участь батьки, викладачі, лікарі, політичні та релігійні лідери, активісти громадянського суспільства, глави компаній і підприємств, співробітники засобів масової інформації, а також молодь і самі діти.

Всесвітній день дитини є чудовою нагодою для захисту прав дітей та розвитку середовища, дружній по відношенню до дітей у всьому світі, шляхом діалогу і активних дій.

1 грудня

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Цей День став одним з найважливіших міжнародних днів, пов'язаних з питаннями охорони здоров'я та однією з ключових можливостей підвищення інформованості, гідної належної пам'яті загиблих від хвороби, і можливості відзначити такі досягнення як розширення доступу до лікування та заходів з профілактики

3 грудня

Міжнародний день інвалідів

В даний час в світі налічується близько мільярда людей з інвалідністю. Багато з них стикаютьс